(1) anmeldelse

Vare: EX20061049

|

Model: MSW-DEH2000C

Brugt Affugter - 50 l på 24 timer - 70 m2 - 5,69 l

Tilbud
Brugt
Når vi sælger varer som brugte, handler det for det meste om produkter kunderne har returneret eller udstillingseksemplarer. Der kan forekomme mindre brugsspor og ridser. Men alt bliver testet inden det bliver sat til salg igen. Retur- og reklamationsretten gælder som normalt.
2.899,00 kr. 3.599,00 kr.
Tidsbegrænset tilbud Prisen er inkl. 25% moms.

Laveste pris seneste 30 dage inden nedsættelsen: 3.599,00 kr.

Lav lagerstand
GRATIS LEVERING ca. onsdag 12. februar
Laveste pris garanteret
MSW
Hovedfunktioner
  • Effektiv – fjerner op til 50 l væske fra rummet pr. dag
  • Kraftig affugter med en luftcirkulation på 560 m3 pr. time
  • Egnet til rum op til 70 m2
  • To hjul og bærehåndtag for nem transport
  • Nem betjening på det brugervenlige LED-display
Leveringsinformationer
Returnering og garanti
Downloads

fourner for 11 måneder siden

fejlfri

startede med det samme. upåklagelige resultater. kun små problemer ingen brugsanvisning, men jeg fandt den på siden. så jeg anbefaler, fordi det er en meget god enhed og en rimelig pris. TAK

Produktbeskrivelse

Affugter byggeri - fjern fugt effektivt og pålideligt

Affugtning af nybyggeri er vigtigt men også ved renoveringsarbejde. Tørre vægge får man med denne affugter MSW-DEH2000C fra MSW, din samarbejdspartner indenfor professionelt håndværksudstyr. Med en luftaffugter forhindrer man at der dannes skimmel i fugtige vægge, og dermed undgår man efterarbejde. Tilmed kan man begynde tidligere med de næste skridt, f.eks. pudsning og maling.

Kraftig affugter-maskine fra MSW der er nem at betjene

Denne affugter industri udtrækker op til 50 l fugtighed pr. dag der ellers ville sidde inde i væggene. Maskinen har en kraftig kompressor med 860 W og en luftcirkulation på 630 m³ /t. Dermed bliver den kondenserede væske i apparatet samtidig med at varm luft bliver skubbet væk. Denne model er beregnet til rum op til 70 m².
Denne fugtfjerner-maskine er udstyret med et LED-display hvorpå man kan indstille og kontrollere alle nødvendige værdier. Uret kan indstilles op til 24 timer. Derudover har affugteren en automatisk slukkemekanisme så snart vandtanken er fuld (5,69 l). Den indbyggede optøningsautomatik gør det muligt at anvende maskinen ned til +5 °C. Apparatet starter automatisk når luftfugtigheden i rummet bliver for høj. En fin sensor måler luftfugtigheden og giver besked ved driftsforstyrrelser. Det indbyggede luftfilter er fremstillet af nylon. Det er nemt at tage ud og kan vaskes og genbruges.
Denne affugter er udstyret med to hjul og et praktisk bærehåndtag. Således er den nem at transportere fra rum til rum, eller rundt på byggepladsen. Køb affugter MSW-DEH2000C fra MSW.

Vigtig information angående erstatning for skader som skyldes uhensigtsmæssig transport eller forkert betjening

Vær opmærksom på: Hvis skaderne på affugteren skyldes uhensigtsmæssig transport eller forkert betjening, må du selv dække omkostningerne for disse skader, herunder reparation eller et nyt produkt. Undgå yderligere omkostninger ved at være opmærksom på følgende punkter:

• Anvend originalemballagen eller tilsvarende til transporten.

• Undgå kraftige slag eller anden fysisk beskadigelse under betjeningen.

• Vær sikker på at apparatet kun anvendes ved en omgivelsestemperatur på mindst 19 °C.

• Følg fabrikantens vejledning angående installering og anvendelse.

Hvis det kræves, at apparatet skal repareres, dækker vi gerne omkostningerne. Men hvis skaderne skyldes uhensigtsmæssig transport eller uegnede betingelser, beder vi om forståelse for, at du selv må dække omkostningerne for skaderne, reparationen eller et nyt produkt.

Vi takker for din forståelse. Hvis du har spørgsmål, besvarer vi dem gerne.

Med venlig hilsen
expondo kundeservice

Karaktergivninger og anmeldelser

5

Baseret på 1 karaktergivning

Sorter efter :

for 11 måneder siden Offentliggjort på Expondo Belgium

fejlfri

startede med det samme. upåklagelige resultater. kun små problemer ingen brugsanvisning, men jeg fandt den på siden. så jeg anbefaler, fordi det er en meget god enhed og en rimelig pris. TAK

Vis den originale anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål

Kan jeg ikke blot tørre rummet med en varmelampe?

Med en affugter varmer man ikke blot rummet, men udtrækker også fugten. En affugter er langt mere effektiv end en varmelampe. Rummet tørrer hurtigere, så man kan fortsætte arbejdet.

Foretrukket af eksperter
17 års erfaring
indenfor professionelt udstyr
3 MILLIONER...
glade og tilfredse kunder